GX / Widzieć Wszystko /

Galeria GX – Widzieć Wszystko to wspólna, prywatna inicjatywa Dr Grzegorza Krzemińskiego oraz artystki, Martyny Czech. Galeria pojawiła się na artystycznej mapie Śląska 13 maja 2023, a jej główną misją jest stworzenie wyjątkowej przestrzeni wystawienniczej dla Artystów oraz zbudowanie silnej społeczności, w której nastąpi międzypokoleniowy dialog, wymiana myśli i doświadczeń.

W swojej działalności galeria czerpie siłę z historii miejsca, w którym jest zlokalizowana, secesyjnej kamienicy będącej świadkiem historii XX wieku, co dopełnia motto galerii GX:

Widzieć Wszystko.

Galeria sztuki to nie tylko przestrzeń wystawiennicza czy prezentacja aktualnych, interesujących zjawisk sztuki współczesnej. To również idea, dlatego jako założyciele, chcemy by to miejsce łączyło, a nie dzieliło. Jesteśmy otwarci na kooperację różnych dziedzin sztuki i nie boimy się wyzwań.

Martyna Czech

Martyna Czech

Galerię reprezentuje i prowadzi Martyna Czech, jedna z najciekawszych malarek młodego pokolenia. Laureatka „42. Bienalle Malarstwa Bielska Jesień 2015”, Talentów Trójki, nominowana do Paszportów Polityki. Autorka wystaw indywidualnych, uczestniczka wielu wystaw zbiorowych. Jej obrazy znajdują się m.in. w kolekcjach: PKO Banku Polskiego, mBanku, Fundacji Sztuki Polskiej ING, MSN w Warszawie, MCSW „Elektrownia” w Radomiu oraz w licznych kolekcjach prywatnych.

„W sztuce współczesnej brakuje szczerości i przejrzystości. Cały łańcuch pokarmowy sztuki oparty jest na artystach, którzy ponoszą największą cenę za możliwość tworzenia, o czym zapominają poszczególne ogniwa tego łańcucha. Prowadzenie Galerii to dla mnie wyzwanie, gdzie idea spotyka się z komercyjnym rynkiem sztuki”.

Dr Grzegorz Krzemiński

Dr Grzegorz Krzemiński

Kolekcjoner oraz pasjonat sztuki współczesnej.

Artyści reprezentowani i współpracujący z Naszą Galerią mają możliwość korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej świadczonej przez Kancelarię Radcy Prawnego dr Grzegorz Krzemiński.